    210XL037-U Polyurethane Timing belt.
    210XL037U Timing belt. 210XL-037U Timing belt.
    Item# 210xl037u
    Availability: Usually ships the same business day
    About this Item:
    BANDO 210XL037U Polyurethane Timing Belt. 21” Length. 105 teeth. 3/8” (0.37”) wide. Polyurethane (orange plastic) Heavy Duty replacement “210-XL Series” industry standard Timing Belt. Popular replacement belt for electronic equipment and power tools such as power sanders, woodworking tools & lathes, pumps, and robotic equipment.
    Replaces OEM Drive Belt:
  • Timing Belt 210XL 037.
  • Toothed Gear Belts marked “210XL” at 3/8” Width.
  • Imported Richeng/Great Wall 210XL-037.
  • Accessories
    210XL037 Timing belt. 210XL-037G Timing belt.
    210XL037 Timing Belt. 21.0” Length, 105 teeth, 3/8” Wide. Neoprene HTD 210XL-037 Timing belt 210XL-037.