    250-S2M-400 Synchronous belt
    250-S2M-400 Synchronous belt
    250-S2M-400 Synchronous belt
    Item# 250s2m400belt
    Availability: Usually ships the same business day
    About this Item:
    250-S2M-400 Synchronous belt
    250-S2M-400 STS 2mm Pitch X 400mm Length X 25mm Width. 200 Teeth. *CLEARANCE PRICED WHILE SUPPLIES LAST* Replacement belt for machines and power tools such as CNC Machines, woodworking tools & lathes, pumps, and robotic equipment.
    Replaces OEM Drive Belt:
  • STS Synchronous Belt 250-S2M-400 - (Metric Standard).
  • Replaces Contitech/Bando S2M-400 x 25mm W Synchronous belt.