    800-S14M-4004 SuperTorque Synchronous Timing belt. 80MM Wide. *CLEARANCE PRICE*
    800-S14M-4004 SuperTorque Synchronous Timing belt. 80MM Wide. *CLEARANCE*
    Item# 800-s14m-4004
    Availability: Usually ships the next business day
    About this Item:
    800-S14M-4004 BANDO STS Synchronous Timing Belt. SPEC: 14mm Pitch X 4004mm Length OC X 80mm Width. 286 Teeth. Bando Supertorque “STS” Series industry standard Synchronous Belt. Popular replacement belt for precision machinery such as CNC Machines, woodworking tools & lathes, pumps, and robotic equipment.